צילום מזון
אוגוסט 25, 2016

צילום אוכל

ספר הבישול החדש, עמוד 12. עוגת שוקולד חמה. תמונה מ-ד-ה-י-מ-ה. אני חייב עוגה כזאת עכשיו.

למי זה לא קרה בגלל צילום אוכל מגרה?

צילום אוכל הוא תחום צילום מיוחד, מאתגר ומגרה. מטרתו העיקרית היא להפעיל את חושינו ולגרום לנו לקום ולאכול: אם יש לכם כישרון ואהבה לבישול בבית או אם בא לכם להתפנק ולצאת למסעדה.

כל צילום אוכל הוא מיוחד בפני עצמו. זויות שונות, עיצוב ייחודי, פוקוס, מרחק. בכל צילום אוכל אנו מקבלים תחושה אחרת. צילום אוכל נכון, בתמונה אחת, מפעיל אותנו לעשות מעשה. לבשל, להכין, לאכול. לא בכדי אומרים שאנחנו אוכלים עם העיניים.

צילום אוכל אז והיום

בעידן הצילום האנלוגי, תחום צילום אוכל היה קשה יותר לביצוע. ללא אפשרות של צפייה ישירה בתמונות לאחר הצילום, ובגלל חיי המדף הקצרים של אוכל טרי או מבושל, היה צורך בהמון עזרים ויזואליים: דבק במקום חלב, פירה במקום גלידה, וכל זאת על מנת לתת לאוכל"מראה אמיתי", בעוד שצילום האוכל עצמו היה פשוט מאוד ובסיסי מאוד.

בעידן הצילום הדיגיטלי המהיר והמשוכלל, צילום האוכל נהיה נגיש יותר וקל יותר לביצוע. הטריות נשמרת בצורה טבעית ואין צורך בעזרים שונים. כך, חומר הגלם המצולם מקבל את מלוא הכבוד ותשומת הלב.

 

לצילום אוכל חשיבות רבה בתכנון לפני ההוצאה לפועל, במוצרים טריים כמו ירקות ופירות חתוכים או עשבי תיבול, זמן המתנה ארוך עלול לגרום לאוכל להראות "נבול". לכן, הכינו את הסט מראש, סדרו את התאורה והמצלמה, צלמו כמה תמונות נסיון ורק בסוף הוציאו את המנה לשולחן.

והכי חשוב, הדוגמניות הללו הן לא רק יפות אלא גם טעימות.

אז אתם מוזמנים לבקר בגלריית צילום האוכל ובגלריות השונות ואם אהבתם צרו קשר.

בתיאבון.