ארוחת שחיתות של אמצע שבוע
אוגוסט 25, 2016
צילום אנשים
אוגוסט 27, 2016

עיצוב מנות וצילום אוכל–לא מילה גסה

כל אחד יודע לצלם אוכל. מאז שהרשתות החברתיות תפסו חלק נכבד מחיינו הדיגיטליים, ובטלוויזיה יש תכניות בישול כמעט כל יום, ההתעסקות באוכל הפכה לשגרה. כל מתכון שאנחנו מכינים וכל מנה שאנחנו מזמינים במסעדה "חייבת" שיתוף. בכל סלולרי יש לפחות 2-3 אפליקציות צילום עם עשרות פילטרים ל"יפיוף" הצלחת שלנו. אך האם זה מספיק לצילום מקצועי למטרות שיווק ופרסום העסק שלנו?

סטיילינג לצילום

בכל סט צילום אוכל מקצועי יש שיתוף פעולה משולש: שף, צלם ומעצב מזון, וכל אחד הוא חלק בלתי נפרד וחשוב ביצירה הסופית – תמונה מגרת חושים.

 

שאנחנו רואים את התוצר המוגמר, רוב הפעמים אנחנו נגיד WOW, אבל אנחנו לא יודעים שבעצם מאחורי כל תמונה יש שעות רבות של בישול, תכנון הסט, חשיבה על מיקום של כל אובייקט במנה, ניסוי של עשרות תמונות לפני עד לתוצאה הסופית.

שת"פ מוצלח הוא הסוד האמיתי

כמו שאמרנו, בכל סט צילום יש לפחות 3 אנשים ולכל אחד יש את הדיעה האישית שלו, הרעיון המנצח שלו והנסיון שלו. הסוד האמיתי הוא לדעת לשלב בין כל הסלט הזה ולהפיק את התמונה המנצחת. איך עושים את זה? כל אחד עם השיטה שלו. הרעיון הוא שלפני שמתחילים לבשל ולצלם, יושבים לפגישה עם כולם ומעלים את כל הרעיונות על כתב. מוחקים וכותבים שוב, מסננים ומסגננים עד שהקונספט הכללי מוכן. כמובן שהכל פתוח עדיין, ובזמן הסט יכול להיות שפתאום עולה רעיון בזק שכולם "זורמים" איתו, והנה, קיבלנו את הפריים המנצח.

הסוד ברוב המקרים הוא less is more. כדי לתת למנה את מלוא תשומת הלב של הצופה, אנחנו לא נרצה להעמיס בקישוטים מסביב למנה עצמה, אך כן נרצה שהקישוטים והתוספות שנכניס לתמונה יספרו את הסיפור שנרצה להעביר, כי הרי לכל תמונה ולכל מנה יש סיפור ומסר.

אז הנה כתבנו כמה טיפים, זה הזמן שלכם להתנסות ולהנות.
קפצו לגלריות לקבל רעיונות ויאללה לעבודה.  יש שאלות?  דברו איתי.

בתיאבון!!