צילום יקבים
אוגוסט 25, 2016
צילום נוף
אוגוסט 25, 2016

צילום יין ואלכוהול

אם אתם חושבים שצילום יין ואלכוהול זה רק צילום של בקבוקים יקרים ונדירים, אתם טועים. צילום יין ואלכוהול מתחיל מההתחלה, מהגפן, מהאשכול,מהדגן ומעשבי התיבול, דרך הבציר והחבית ועד המזיגה.

כשאנחנו, דרך התמונות, משתתפים בתהליך ההכנה של המשקה, מההתחלה ועד לשלבים הסופיים, אנחנו מרגישים מחוברים אליו יותר,הטעמים מתחדדים ומשתפרים, וכל לגימה ממנו תזכיר לנו את התמונה שכל כך אהבנו.

מה נחפש בצילומי יין ואלכוהול?

לצילום יין נדרש מידה של סבלנות, שכן כל התהליך לוקח זמן מה. זמן הבציר הוא 70 יום בממוצע לשנה, בחודשי יולי ספטמבר, ששם האקשן האמיתי: תהליך הבציר, מעיכת הענבים, הסחיטה והסינון, ומילוי החביות ליישון. בשאר ימות השנה הכרם גודל ומטופל, והיין מתיישן לאיטו בחביות ומחכה לביקבוק.

 

כך גם בצילום אלכוהול. כאן אין לנו זמן בציר אך התהליך דומה. בדומה ליין, אלכוהול מופק גם מענבים, עשבי תיבול, דגנים שונים ועוד. וגם כאן, התיעוד של שלבי ההכנה השונים יכול להיות מעניין, צילומי ושיווקי. אנחנו נחפש את הזווית המעניינת, את הסיפור שמאחורי הבקבוק והמותג, את הזווית של הכורם והבוצר, את הדרך של האשכול והדגן מהבציר ומהשדה ועד היישון. מהביקבוק ועד למזיגה.

בשנים האחרונות ישראל נהפכה למעצמת יין קטנה. כל שנה מספר יקבי הבוטיק גדל ברחבי הארץ, וכך גם פרסים בינלאומיים על איכות היין שלנו. טיולי שבת וחגים אינם שלמים בלי סיור טעימות ביקב, עם הדרכה קצרה ומעניינת הפותחת לנו את ה"תיאבון" ליין.

צילומי קוקטיילים ודרך הכנתם גם כן נכנסים לקטגוריה שלנו, ושם האפשרויות יותר מגוונות, צילומי אקשן בבארים ומסעדות, תחרויות ברמנים למיניהן, הרבה קישוטי פירות והרבה צבע.

צילום יין ואלכוהול לוקח אותנו להרבה כיוונים שונים ומעניינים שבסוף מתחברים יחד בלגימה הראשונה.

מגרה אותך? אתה מוזמן לדפדף בגלריית צילומי יין ואלכוהול ולשלוח לי הודעה להצעת מחיר.

לחיים.