צילום אוכל
אוגוסט 25, 2016
צילום מנות
אוגוסט 25, 2016

צילום מזון

צילום מזון הוא צורך שיווקי ופרסומי

לצילום מזון יש כח שיווקי גדול. בתכנון מוקדם ועם עיצוב מתאים אנחנו מספרים סיפור שלם בתמונה אחת, ומוכרים את המוצר בקלות רבה יותר, כנאמר "תמונה אחת שווה אלף ביסים".

מי צריך צילומי מזון?

לכל מדיה העוסקת בפרסום מזון, יש את הצורך בצילומי מזון מסוגים שונים. מחומרי גלם לבדם, ועד מנות שף מפוארות בתפאורה מיוחדת. מצילומים במטבח הביתי ועד צילומים בסטודיו משוכלל. מהמטבח הכפרי הפשוט ועד למטבח העתידני של המאה ה21.

איפה נמצא צילומי מזון?

צילום מזון נמצא בכל מקום, לפעמים גם בלי לשים אליו לב. באריזות מוצרים שונים ברשתות השיווק והמכולות השכונתיות, בפרסום חוצות גדול או במוסף האוכל השבועי בעיתון. באתר החברה המשווקת, בבלוג בישול ובמסעדה האהובה עלינו. כל ארגון שרוצה להמחיש את מה שהוא מייצג, ישתמש בצילום מזון איכותי מזמין ומגרה, המספר סיפור שגורם לנו לרכוש ולצרוך את המוצר.

עיצוב וצילום מזון

עיצוב מזון נשמע כמו התחלה של בדיחה. איך אפשר לעשות סטיילינג לקערת מרק, כיכר לחם וכמה גושים של גבינה צהובה? זה אולי באמת נשמע כמו התחלה של בדיחה אבל עיצוב הסט לצילום מזון חשוב באותה רמה כמו צילום המזון עצמו, ולא סתם משקיעים בהעמדה כל כך הרבה זמן בזמן לימודי צילום. סט הצילום מחושב ומאורגן הרבה לפני שמתחילים לבשל ולצלם. בכל סט צילום מקצועי יש שף, צלם, מעצב ולקוח, וכולם עובדים בסינכרון ושיתוף פעולה. המעצב בונה את הסט, הצלם מתכנן את התמונה ורק לאחר שהכל מוכן, השף מוציא את המנה והצלם מתחיל לעבוד. כשהמצלמה מחוברת למחשב והתוצאה נראית על המסך, התיקונים מתאפשרים בצורה מיידית, ובכך אנו חוסכים זמן עבודה יקר, וגם שומרים על טריות האוכל.

ואחרי כל העבודה הקשה, נשאר רק לתפוס צלחת ולהתחיל לזלול…

מגרה אותך? אתה מוזמן לדפדף בגלריית צילומי האוכל ולשלוח לי הודעה להצעת מחיר.

בתיאבון.