צילום מזון
אוגוסט 25, 2016
צילום מסעדות
אוגוסט 25, 2016

צילום מנות

צילום מנות הוא חלק בלתי נפרד מכל אתר מסעדות, מוספי אוכל וספרי בישול ובעצם מכל כתבה המפרסמת אוכל. כאן נכנס המשפט המפורסם "תמונה אחת שווה אלף ביסים"

כשניגשים לצילום מנות, אנו נתחשב גם בתפאורה מסביב וגם בסטיילינג.צילומי מנות לבד, יכולים להיות מדהימים בפני עצמם, אך התפאורה היא מה שמשלימה את הסיפור והרעיון מאחורי המנה. הצלחת המתאימה וכלי הבישול לידה, המיקום של המנה בתמונה, הקשר של המנה לסביבתה, כל אלו בונים לנו את הסיפור, הרעיון.

איך נתכנן צילומי מנות?

לפני שבכלל ניגש לצילום מנות , אנו צריכים לבנות את הסט. כאן נכנס מעצב המזון שלנו (אם יש. ואם אין, נהיה יצירתיים ונעזר במי שלידינו). ביחד איתו ועם הלקוח, אנו נבנה את הסיפור שנרצה לספר. לפי סוג המנה ומרכיביה, ואופי הלקוח (מסעדה, בר, שף, קטרינג וכו') נרכיב את התפאורה, נחשוב על המיקום של התמונה, ונתחשב בתאורה שאנו זקוקים לה. אחרי שהכל עומד ומוכן, נצלם תמונות נסיון ממספר זוויות שונות, ולבסוף, שהכל מתאים לנו, נזמין את הדוגמנית הראשית.

לדוגמא:

כשאנחנו מצלמים במטבח מקצועי, נוכל לצלם ולתעד את תהליך ההכנה ואביזרי הבישול השונים, אפילו ללא המוצר עצמו, כדי להעצים את המוצר הראשי.

בצילום מנות חשוב מאוד לשמור על הטריות והנראות של המנה. ז"א, אם המנה עוברת בישול, היא תבושל כמעט עד הסוף ורק שהסט מוכן היא תגיע לצילומים. אם יש צורך בחיתוך של ירקות או פירות טריים, הכנת סלט וכו', הם ייחתכו בסמוך לצילום. אורך החיים של מוצרים טריים הוא קצר מאוד וכבר לאחר מספר דקות קצר מאוד נראים עליהם סימני "התיישנות", שמהם צריך להיזהר.

ואחרי כל העבודה הקשה, נשאר רק לתפוס צלחת ולהתחיל לזלול…

מגרה אותך? אתה מוזמן לדפדף בגלריית צילומי האוכל ולשלוח לי הודעה להצעת מחיר.

בתיאבון.